Yuki Tsunoda kierowcą AlphaTauri

Zespół AlphaTauri oficjalnie potwierdził podpisanie kontraktu z Yukim Tsunodą na sezon 2021. Tym samym Danill Kvyat nie znalazł posady w F1 na przyszły sezon.
Japoński kierowca w obecnym sezonie ścigał się w Formule 2 w zespole Carlin, wygrał 2 wyścigi, stanął 7 razy na podium i ukończył sezon na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej.
Szef Włoskiego zespołu, Franz Tost skomentował decyzję zatrudnienia nowego kierowcy:„Red Bull od jakiegoś czasu śledzi karierę Yukiego i jestem pewien, że będzie on wielkim atutem dla naszego zespołu. Obserwując go w tym roku w Formule 2, pokazał mieszankę wyścigowej agresji i dobrego zrozumienia technicznego."
Sam zainteresowany też udzielił wypowiedzi:
„Jak większość kierowców wyścigowych, zawsze moim celem było ściganie się w Formule 1, więc jestem bardzo zadowolony z tej wiadomości. Chcę podziękować Scuderia AlphaTauri, Red Bull i Dr. Marko za danie mi tej szansy i oczywiście wszystkim z Hondy za całe wsparcie w mojej dotychczasowej karierze, dające mi wspaniałe możliwości ścigania się w Europie. Muszę również podziękować zespołom, z którymi ścigałem się, aby dojść do tego miejsca, zwłaszcza Carlin, z którym wiele się nauczyłem w tym roku. Zdaję sobie sprawę, że w przyszłym roku będę nieść nadzieje wielu japońskich fanów F1 i dam z siebie wszystko ”.
20-latek będzie osiemnastym kierowcą z Japonii, ostatnim zawodnikiem z kraju kwitącej wyśni był Kamui Kobayashi startujący w 2014 roku w teamie Caterham.

Tagi: f1, AlphaTauri, Tsunoda, Kvyat Opublikowano: 09:27 16-12-2020 Autor: Kocpis