Podsumowanie wiadomości z Formuły 1 05.02.2021

Podsumowanie wiadomości z Formuły 1 05.02.2021


1. Williams pokaże bolid 5 Marca
Stajnia z Grove jako piąta potwierdziła datę ukazania modelu FW43B, tydzień przed pierwszymi testami w Bahrajnie.
2. McLaren przedłuża współpracę z CocaCola
"McLaren Racing ma przyjemność ogłosić przedłużenie umowy z CocaColą dzięki czemu kultowa marka napojów będzie nadal oficjalnym partnerem zespołu McLaren Formula 1 ds. napojów bezalkoholowych." Czytamy w oświadczeniu
3. Aston Martin otworzy sklep 1 Marca
Powracająca marka do Formuły 1 ogosiła otwarcie sklepu z ich odzieżą 1 Marca. Data ta, może sugerować również pokazanie tegorocznego bolidu.
4. Mazepin nie będzie Rosjaninem
Nikita Mazepin nie będzie się scigać pod Rosyjską flagą przez najbliższe dwa sezony. W Grudniu Sportowy Sąd Arbitrażowy ogłosił zakaz udziału Rosji na imprezach sportowych na dwa lata. Werdyk Sądu również będzie miał wpływ na serię prowadzone przez FIA (Formuła 1. Formuła E, WRC, WEC i WRX) nie będą mieli prawa do udziału w zawodach pod szyldem Rosji. Także w przypadku zwycięstwa Mazepina nie zostanie odegrany Rosyjski hymn na podium oraz przed wyścigiem do GP Rosji.
5. Steiner: Chcemy, aby Schumacher został z nami przez dwa lata
" Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby Mick Schumacher zdobył pierwsze punkty z Haasem. Celem jest, aby Mick został z nami przynajmniej przez dwa lata"

6. Pierre Gasly oddaje kask
Francuski kierowca podstanowił oddać kask z GP Imoli fundacji Ayrtona Senny. Kierowca AlphaTauri na swojej stronie internetowej umożliwił kupienie egzemplarzy kasku w skali 1:2 w cenie 180 euro. Część dochodów zostanie przeznaczone na rozwój edukacji w Brazylii.

Tagi: F1 Opublikowano: 22:37 05-02-2021 Autor: Kocpis