Podsumowanie wiadomości z F1 26.02.2021 - Potężne straty Formuły 1

Podsumowanie wiadomości z F1 26.02.2021 - Potężne straty Formuły 1


Wiadomości ze świata F1:
1. F1 notuje największą stratę w historii
     Dzisiaj właściciel Formuły 1, Liberty Media upubliczniło wyniki finansowe za poprzedni rok, z których to możemy się dowiedzieć, że F1 zaliczyło $386 milinów straty w poprzednim roku. Całe przychody spadły z 2022 mln z 2019 roku do 1145 mln za 2020 rok. Również premie dla zespołów spadły z 1012 mln do zaledwie 711 mln. Także przychody pierwotne spadły z 30% za 2019 do 12%, głównie przez niższe wpłaty lub ich brak przez goszczące tory wyścigowe w poprzednim roku, dzięki czemu dochody z transmisji wyścigów wzrosły z 38% do 55%, choć Liberty Media mówi, że w niektórych przypadkach spadły zyski. Ponadto dochód z reklam i sponsoringu również wzrósł z 15% do 17%. Plusem jest to, że przez mniejszą ilości wyścigów oraz to, że głównie odbywały się one w Europie koszty logistyki poszły w dół.
2.Binotto: "Rozwiązaliśmy problem słabej mocy"
     Szef zespołu Scuderia Ferrari, Mattia Binotto powiedział, że team rozwiązał problemy ze słabą mocą ich silnika: "Myślę, że w zeszłym roku głównym problemem była prędkość na prostych, nie tylko moc, ale moc i wysoki opór powietrza.
Dużo pracowaliśmy, zarówno nad jednostką napędową, jak i nad aerodynamiką samochodu, aby zmniejszyć opór powietrza. Opierając się na naszych dzisiejszych symulacjach, w oparciu o to, co widzimy pod względem mocy wyjściowej z hamowni i oporu samochodu w tunelu aerodynamicznym, myślę, że odzyskaliśmy sporo prędkości na prostych. Więc spodziewam się, że prędkość nie będzie tak istotna jak była. Mamy nadzieję, że będziemy konkurencyjni, ale dowiemy się o tym tylko będąc w Bahrajnie, ponieważ zawsze zależy to od tego, co robią inni. Uważamy jednak, że nasz samochód jest z pewnością bardziej wydajny w porównaniu z tym, który mieliśmy w zeszłym roku, a kiedy mówię o wydajności, to znowu jest to zarówno z punktu widzenia aerodynamiki, jak i jednostki napędowej."
Szwajcar także powiedział, że zespół będzie się głównie koncentrował na rozwoju samochodu na 2022 rok: "Naszym celem w 2021 roku będzie rozwój samochodu 2022. To będzie główny cel, więc nie będziemy spędzać dużo czasu nad [samochodem] 2021 w sezonie. Zawsze jest równowaga i jest to wybór, którego musimy dokonać na pewnym etapie. Ale samochód z 2022 roku to tak duża zmiana, że ​​istnieje przynajmniej minimalna ilość ćwiczeń, pomysłów i projektów, które należy opracować. Większość wysiłku będzie tam."
3. Alonso się nie pojawi
     Alpine F1 Team podała, że ich powracający po dwóch latach przerwy Hiszpan Fernando Alonso nie pojawi się na zaplanowanym pokazaniu bolidu we wtorek 2 marca. W oświadczeniu czytamy:
„Z przykrością potwierdzamy, że Fernando Alonso nie będzie obecny podczas pytań i odpowiedzi mediów przy tej okazji. Sytuacja sanitarna i obowiązujące przepisy nie pozwalają mu na prowadzenie jakichkolwiek działań komunikacyjnych i marketingowych w trakcie krytycznych przygotowań do sezonu. Zamiast tego opublikujemy Q&A z Fernando do mediów, a on będzie dostępny dla mediów w Bahrajnie w celu przeprowadzenia oficjalnych testów przedsezonowych."
4. Dzień filmowy zaliczony
     Dzisiaj Alfa Romeo przeprowadziła dzień filmowy na hiszpańskim torze Catalunya pod Barceloną. Za kierownicą najnowszego modelu C41 był Robert Kubica.