Podsumowanie wiadomości z F1 25.02.2021 - Haas podał datę prezentacji bolidu

Podsumowanie wiadomości z F1 25.02.2021 - Haas podał datę prezentacji bolidu


Wiadomości ze świata F1:
1. Haas podał datę
     Haas jako ostatni poinformował o pokazaniu konstrukcji VF-21. Data premiery to 4 marca o godzinie 9:00 czasu polskiego.
2. Zmiany w Ferrari
     Scuderia Ferrari oznajmiła, iż w zespole zostaje zmieniona struktura techniczna. Mattia Binotto pozostaje na stanowisku szefa zespołu, za Simone Reste, który odszedł do Haasa wejdzie Enrico Cardile i będzie się zajmował działem podwozia, a sam dział został podzielony na cztery obszary: koncepcja pojazdu kierowana przez Davida Sancheza, wydajność podwozia prowadzonego przez Enrico Cardile, inżynier projektu podwozia dowodzonego przez Fabio Montecchiego oraz eksploatacja auta nadzorowaną przez Diego Loverno.
3. Verstappen: "Nie myślę o przyszłość Hamiltona"
     Kierowca Red Bulla, Max Verstappen w wywiadzie powiedział, że nie myśli o potencjalnym zastąpieniu Lewisa Hamiltona w Mercedesie po 2021 roku: „Pod koniec dnia oczywiście nie wiem, co zamierza zrobić Lewis. Skupiam się tylko na sobie. Jestem bardzo skoncentrowany na tym roku i staram się, aby był on sukcesem. Tak wcześnie w sezonie, tylko w zasadzie dniem filmowym, to takie rzeczy, o których tak naprawdę nie myślę na tym etapie."
4. Stroll: "Lewis jest ciekawą opcją"
     Lawrence Stroll, właściciel zespołu Aston Martin powiedział, iż podpisanie kontraktu z Lewisem Hamiltonem po 2021 roku było by bardzo kuszącą opcją: "
To zdecydowanie kuszące (podpisanie kontraktu z Lewisem). Lewis w każdym samochodzie jest świetny i jestem pewien, że wszyscy powiedzieliby tak, ponieważ jest siedmiokrotnym mistrzem świata. Ale teraz jestem bardzo skoncentrowany na rozpoczęciu w tym roku."
Kanadyjczyk również odpiera ataki w stronę jego syna, jako by zawdzięczał swoje miejsce w F1 tylko ojcowi: „Na świecie jest wielu zazdrosnych ludzi i ci zazdrośni ludzie, którzy chcieliby być na miejscu Lance'a, robią i mówią głupie rzeczy. Nie zwracam na to większej uwagi, podobnie jak Lance. Czy myślę, że Lance jest utalentowany?
Myślę, że jest niezwykle utalentowany. Nie wątpię, że pokazał, że ma w sobie krew mistrza świata."
5. Alfa Romeo z dniem testowym
     Alfa Romeo jutro obędzie dzień filmowy na torze Catalunya w Barcelonie. Za kierownicą C41 będzie jeździł trzeci kierowca teamu, Robert Kubica.
6. Kierowcy Red Bulla niepewni nowego pomysłu
     Obaj kierowcy Red Bulla wyrazili swojego obawy wobec nowego pomysłu wyścigów sprinterskich od tego sezonu. Tak sytuację skomentował Max Verstappen: "Niekoniecznie chodzi o [posiadanie] większej liczby wyścigów. Bardzo lubię ścigać się w półtoragodzinnym wyścigu, ponieważ jeśli mamy dobre samochody, możemy ścigać się blisko siebie i oczywiście więcej zespołów jest w stanie walczyć o zwycięstwo, nie potrzeba wyścigów sprinterskich. Myślę, że nie musimy tak bardzo mieszać całego programu. Nie musimy tak bardzo mieszać, aby zobaczyć walkę o zwycięstwo ”.
Także nowy kolega Maxa, Sergio Perez nie jest pewny co do pomysłu sobotnich wyścigów: "Myślę, że to bardzo cienka linia. To trochę ryzykowne. Naprawdę nie wiem, czego się spodziewać. Nie wiem, jak zmieni się program, kiedy już to zrobimy. Myślę, że dla mnie najważniejsze jest to, że Formuła 1 pozostanie przy swoim DNA."
7. Ferrari utrzymuje sponsora
     Włoski zespół zawiadomił, że umowa z firmą
Radiobook została przedłużona. W oświadczeniu czytamy: "Scuderia Ferrari Mission Winnow ma przyjemność ogłosić, że odnowiła współpracę z Radiobook, aby uczestniczyć w mistrzostwach świata Formuły 1 w 2021 roku."
Logo koncernu na bolidach pojawi się tylko na wybranych wyścigach F1.
8. Kolejna przedłużona umowa
     W tym samym dniu Scuderia Ferrari także oznajmiła o utrzymaniu partnerstwa z firmą Brembo. W stanowisku możemy usłyszeć: "Scuderia Ferrari Mission Winnow ma przyjemność ogłosić kontynuację współpracy z Brembo SpA. Producent wysokowydajnych układów hamulcowych, sprzęgieł i innych komponentów dla przemysłu wyścigowego, pozostaje partnerem technicznym."

Tagi: F1 Opublikowano: 23:50 25-02-2021 Autor: Kocpis