Podsumowanie wiadomości z F1 18.02.2021 - BWT sponsorem Williamsa?

Podsumowanie wiadomości z F1 18.02.2021 - BWT sponsorem Williamsa?


Wiadomości ze świata F1:
1. Shell na dłużej z Ferrari
      Zespół Ferrari ogłosił, że przedłużył współpracę z firmą Shell: "Wieloletnia umowa techniczna i handlowa jest kontynuacją wieloletniego partnerstwa z naciskiem na zrównoważony rozwój i transfer technologii, z toru na drogę. W nowym rozdziale jednego z najdłuższych partnerstw w sporcie motorowym Scuderia i Shell będą współpracować nie tylko w poszukiwaniu zwycięstw na torze, ale także w definiowaniu przepisów dotyczących jednostek napędowych przyszłości."
Firma Shell jest koncernem petrochemicznym.
2. Acer zostaje
      Zespół Alfa Romeo poinformował o przedłużeniu i rozszerzeniu współpracy z firmą Acer: " Alfa Romeo Racing ORLEN i Acer rozszerzy współpracę poprzez dalsze wprowadzanie najnowocześniejszej technologii Acer do zasilania i łączenia zespołu, zarówno na torach, jak i w siedzibie firmy Sauber w Hinwil, a kierowcy zespołu staną się twarzą kampanii promocyjnej firmy Acer." - czytamy w oświadczeniu
Firma Acer zajmuje się głównie sprzętem komputerowym.
3. Aston Martin z nowych sponsorem
     Aston Martin poinformował o podpisaniu umowy z firmą Replay. W oświadczeniu możemy przeczytać: "Zespół Aston Martin Cognizant Formula One ™ wita dziś Replay jako oficjalnego partnera dżinsowego zespołu."
Włoski zakład zajmuję się produkcją jeansów.
4. Red Bull wita sponsora
     Austriacki zespół podpisał sponsoring z koncernem INTERprotección. W stanowisku Red Bulla możemy przeczytać: "Red Bull Racing i INTERprotección, największy broker ubezpieczeniowy w Meksyku i całej Ameryce Łacińskiej, z przyjemnością ogłaszają partnerstwo na 2021 r., W ramach którego obie firmy spotkają się ponownie po zawarciu trzech wyścigów w 2018 r."
Poprzednio meksykańska firma pojawiła się na trzech wyścigach w 2018 roku: GP USA, GP Meksyku i GP Brazylii. Spółka ma powiązanie z nowym kierowcą czerwonych byków, Sergio Pereza.
5. Key: "Zespoły odzyskają stracony docisk"
     James Key, dyrektor techniczny McLarena uważa, że zespoły odzyskają stracony docisk przez wprowadzone zmiany od tego roku: „Więc przypuszczam, że kiedy zaczynamy sezon, większość odzyska wszystko. Niezależnie od tego, czy będzie to faza pierwsza [specyfikacja z 1 wyścigu], czy nie, trudno powiedzieć, ale nie sądzę jeszcze, że prawdopodobnie w 100 procentach."
6. Norris: "Trochę szkoda mi Albona"
     Lando Norris, kierowca McLarena przyznał, że szkoda mu Alexa Albona, który stracił fotel po sezonie 2020 w Red Bullu: „Chyba jest mi trochę przykro, bo wiem, że jest bardzo dobrym kierowcą i jest ciężko. Po prostu podkreśla, jak trudna jest Formuła 1. Możesz być bardzo dobrym kierowcą i pokonać prawie każdego, z kim kiedykolwiek ścigałeś się we wszystkich kategoriach, ale dostajesz się do Formuły 1 i staje się ona trochę bardziej konkurencyjna. Czasami jest to okrutny świat i może się skończyć prawie tak szybko, jak się zaczęło. Wysoko oceniam Alexa i bardzo go szanuję. Szkoda, że ​​stracił fotel. Ale jestem pewien, że będzie o to walczył i spróbuje ponownie znaleźć się w Formule 1 w przyszłości."
7. Mercedes z odpalonym silnikiem
     Mercedes pochwalił się nagraniem, na którym możemy usłyszeć ich jednostkę napędową na ten sezon. Niemiecki zespół w tym sezonie będzie dostarczać silniki do ekipy McLarena, Astona Martina oraz Williamsa.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=AMm9cs0CJHY
8. AlphaTauri prawie pokazała bolid
     Włoski zespół umieścił nagranie na mediach społecznościowych, gdzie możemy dostrzec kierowców, Pierra Gaslyego oraz Yukiego Tsunodę oglądających model AT02. Na wideo widać też skrawek białej lotki z przedniego skrzydła bolidu. Prezentacja odbędzie się jutro (Piątek) o 9 rano (czasu polskiego).
Link: https://www.youtube.com/watch?v=YrI2KySVufE
10. Tost: "Nie możesz zrobić z krowy tygrysa"
      Szef AlphaTauri, Franz Tost udzielił wywiadu portalowi Auto Motor und Sport, w którym to został zapytany o tegorocznego debiutanta, Nikite Mazepina: "Oczywiście, że mógłbym znowu stać się brutalny i powiedzieć, że nie można zrobić tygrysa z krowy! Ostatecznie od tego zawsze zależy, ile mózgu ma kierowca, a następnie ile włącza w kokpicie. Przez długi czas spędzony w sporcie motorowym odkryłem, że ostatecznie tylko ci kierowcy, którzy są inteligentni i wiedzą, dlaczego coś robią, zwyciężą - i odpowiednio się zachowują" - dokończył Włoch
Tost również dostał pytanie na temat umiejętności innych dwóch debiutantów w tym roku: "Mamy teraz kilku młodych kierowców, którzy są naprawdę super dobrzy. Oprócz Micka i Yuki jest jeszcze Robert Shwartzman. Myślę bardzo wysoko o trzech kierowcach. To pokolenie zadecyduje o przyszłości Formuły 1."

11. Mercedes uruchomi sklep
     Zespół Mercedes napisał na swoich mediach społecznościowych, że 24 lutego zostanie otwarty sklep z odzieżą na ten sezon. Niemiecki team pokaże tegoroczny bolid 2 marca. tak jak w 2020 roku samochód ma być pomalowany w czarnych kolorach.
12. Trzeci sezon "Drive to Survive" zakończony
     Montaż kolejnego sezonu serialu Netflixa "Jazda o Życie" został zakończony. Nieoficjalnie po raz pierwszy produkcję będziemy mogli zobaczyć na początku marca.

Plotki:
1. BWT zostanie w F1?
     Jak informuje Kolner Express firma BWT negocjuję umowę na zostanie sponsorem tytularnym zespołu Haasa lub Williamsa. BWT było sponsorem teamu Force India a następnie Racing Point w latach 2017-2019, a od 2020 roku zostali sponsorem tytularnym brytyjskiej ekipy, bolidy wtedy ze względu na umowę były pomalowane na różowy kolor, jednak po zmianie nazwy z Racing Point na Aston Martin brytyjski zespół nie chciał różowego koloru na bolidach i tym samym umowa została rozwiązana. Firma chcę pozostać w Formule 1 i obecnie debatuje nad zostaniem sponsorem albo Haasa albo Williamsa. Oba zespoły nie mają obecnie sponsora tytularnego, Haas nie ma sponsora od połowy 2019 roku, kiedy to Rich Energy postanowiło zerwać umowę w trakcie sezonu z amerykańskim zespołem, a Williams pożegnał się z firmą ROKIT przed sezonem 2020. Portal motorsport.com zapytał się rzecznika Williamsa na temat tych plotek: „Williams Racing kształtuje nowy, ekscytujący kierunek marki i strategię handlową, co wywołuje duże zainteresowanie, ponieważ rozpoczynamy nową erę dla zespołu. Ze swej natury te dyskusje są poufne, więc jako polityka nie komentujemy żadnych szczegółów ani spekulacji.”
Natomiast portal decalspotters informuje, że negocjacje pomiędzy Haasem i BWT wysypały się na ostatniej prostej, zespół Haas chciał podzielić wygląda bolidów 50/50, lecz sponsorzy Haasa nie byli z tego zadowoleni i negocjację upadły. Ostatecznie firma ma zostać sponsorem tytularnym Williamsa, choć negocjacje się jeszcze nie skończyły, bo Williams dostał oferty sponsoringu od innych firm.

2. Verstappen z testami
     Jak informuje portal racingnews356.com w przyszłym tygodniu Red Bull pokaże RB16B. Max Verstappen jako pierwszy ma przejechać najnowszą konstrukcją podczas dnia filmowego na torze Silverstone.

Tagi: F1 Opublikowano: 10:24 18-02-2021 Autor: Kocpis