Podsumowanie wiadomości z F1 12.02.2021 - Verstappen odejdzie z Red Bulla po 2021 roku?

Podsumowanie wiadomości z F1 12.02.2021 - Verstappen odejdzie z Red Bulla po 2021 roku?


Wiadomości ze świata F1:
1. Z Alonso wszystko dobrze
Fernando Alonso wczoraj brał udział w wypadku rowerowym przez co Hiszpan trafił do szpitala. W szpitalu stwierdzono u niego złamanie szczęki, a następnie przeprowadzili operację korekcyjną. Oświadczenie na ten temat wydał zespół kierowcy urodzonego w Oviedo, Alpine: "Po wczorajszym wypadku rowerowym, Fernando Alonso został zatrzymany na obserwację w szpitalu w Szwajcarii. Lekarze zdiagnozowali złamanie górnej szczęki oraz przeprowadzili operację korekcyjną, która zakończyła się sukcesem. Zespół medyczny jest zadowolony z postępów Fernando. Pozostanie on pod obserwację w szpitalu przez kolejne 48 godzin. Spodziewamy się, że po kilku dniach całkowitego odpoczynku, Fernando będzie mógł stopniowo wznowić treningi. Oczekujemy, że będzie w pełni sprawny, aby podjąć przygotowania do sezonu. Alpine F1 Team i Fernando dziękują za wszystkie życzenia i w przypadku zajścia konieczności wydadzą kolejne komunikaty."
2. Ferrari kolejnym zespołem z datą premiery
Ferrari zoorganizuje dwie prezentacje. Pierwsza nastąpi 26 Lutego, podczas której zostanie zaprezentowany zespół legendarnej marki, a 10 Marca zostanie odsłonięty model SF21. Także dzisiaj rano po raz pierwszy Ferrari odpaliło swoją jednostkę napęndową. Szef zespołu, Mattia Binotto skomentował całą sytuację: "Nasz sezon 2021 startuje tutaj. Po drodze możemy spodziewać się wielu wyzwań, ale jesteśmy zdeterminowani, aby poszło nam lepiej niż rok temu. Bolid został ulepszony w wszystkich obszarach, w jakich można było dokonać zmian. Pracując musimy wykazać się determinacją i koncentracją, będąc świadomymi tego, gdzie byliśmy i gdzie chcemy się znaleźć.
3. Helmut Marko: "Istnieje klauzula wydajności w kontrakcie Verstappena"
dr. Helmut Marko udzielił wywiadu F1-Insider.com w której powiedział, że istnieje tzw. "Klauzula wydajności": "Tak, istnieje klauzula dotycząca wydajności. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale mniej więcej mówi, że Max może walczyć o zwycięstwa w wyścigach i mistrzostwo świata na własną rękę. Jeśli może to zrobić, jego umowa zostaje przedłużona. Jeśli nie, byłby wolnym kierowcą.". Jak nieoficjalnie dowiedział się portal F1-Insider.com klauzula polega na tym, że Max nie może tracić do najlepszego bolidu nie więcej niż 0,3 sekundy. Red Bull musi się poprawić, ponieważ w zeszłym roku tracili do Lewisa Hamiltona średnio 0,5 sekundy, przez co nie spełniliby klauzuli. Były kierowca F1 i rodak Verstappena powiedział: „Wszystko zależy od tego roku. Wie o tym Mercedes i Red Bull. Max nie idzie do Ferrari, ale Mercedes byłby oczywiście atrakcyjną opcją. Red Bull wraz z Hondą muszą zrobić wszystko, aby Verstappen chciał wywiązać się z kontraktu ”. Podpisanie tylko jednorocznego kontraktu przez Hamiltona otwiera furtkę na ewentualne zatrudnienie Maxa od sezonu 2022.
4. Hywel Thomas: Mamy problemy z silnikiem
Hywel Thomas, dyrektor  Mercedes-AMG High Performance Powertrains powiedział, iż zespół napotkał na pewne problemy z silnikiem: "Mamy pewne problemy z jednostkami napędowymi. Wiemy, że mamy problemy, ale mamy wiele planów rozwiązania wszystkich tych problemów. Jestem pewien, że wszystko będzie gotowe do pierwszego wyścigu”.
5. Cisco Webex nowym sponsorem McLarena
McLaren może pochwalić się kolejnym sponsorem jakim do nich dołączy, a jest to firma Cisco Webex. "McLaren Racing z przyjemnością ogłasza nowe wieloletnie partnerstwo z Cisco Webex jako oficjalny partner do współpracy zespołu McLaren Formula 1. "McLaren Racing z przyjemnością ogłasza nowe wieloletnie partnerstwo z Cisco Webex jako oficjalny partner do współpracy zespołu McLaren Formula 1." - możemy przeczytać w oświadczeniu stajni z Woking. Firma Cisco Webex zajmuje się opatentowaniem i sprzedawaniem aplikacji do wideokonferencji.

Tagi: F1 Opublikowano: 23:24 12-02-2021 Autor: Kocpis