Podsumowanie wiadomości z F1 11.02.2021 - Fernando Alonso miał wypadek rowerowy

Podsumowanie wiadomości z F1 11.02.2021 - Fernando Alonso miał wypadek rowerowy


Wiadomości ze świata F1:
1. Podsumowanie informacji z dzisiejszej komisji Formuły 1:
1. Silniki zamrożone
 Podczas dzisiejszego zebrania komisji F1 jednogłośnie przyjęła projekt zamrożenia rozwoju silników od 2022 roku. Na takim rozwiązaniu najbardziej zyska AlphaTauri i Red Bull, od których odchodzi producent silników po 2021 roku do ich bolidów, czyli Honda. Zamrożenie rozwoju jednostek napędowych pomoże w przejęciu projektów od japońskiego producenta.
2. Wyścigi sprinterskie przyjęte pozytywnie
Na zebraniu rozmawiano również o pomyśle wprowadzenia wyścigów sprinterskich od tego sezonu. Wszystkie zespoły wyraziły poparcie tego projektu, a szczegóły jak będzie wyglądać format zostaną dopięte przed rozpoczęciem sezonu.
3. Portugalia wraca
GP Portugalii na torze Algarve ponownie pojawi się w kalendarzu, a odbędzie się w dniach 30 Kwietnia - 2 Maja.
4. Nowe silniki od 2025 roku
F1 także zatwierdziła wprowadzenie nowych silników od 2025 roku. Kluczowymi celami w tworzeniu nowych silników będzie: Zrównoważony rozwój środowiska oraz znaczenie społeczne i motoryzacyjne, W pełni ekologiczne paliwo, Tworzenie potężnej i emocjonującej jednostki napędowej, Znaczna redukcja kosztów i Atrakcyjność dla nowych producentów silników.
5. Większa liczba testów
Ze względu na pandemię oraz przejście na opony osiemnastocalowe
F1 zatwierdziła zwiększenie liczby testów opon z 25 dni do 30 dni.
2. Alonso miał wypadek
Kierowca Alpine Fernando Alonso miał dzisiaj wypadek rowerowy. W Szwajcarii podczas treningu rowerowego Hiszpan został potrącony przez samochód, a obecnie przebywa w szpitalu. Oświadczenie na ten temat wydał zespół Alpine: "Alpine F1 Team może potwierdzić to, że Fernando Alonso był zaangażowany w wypadek samochodowy podczas jazdy rowerem w Szwajcarii. Fernando jest przytomny i zdrowy i oczekuje jutro rano dalszych badań lekarskich. Alpine F1 Team nie będzie publikować w tym momencie przyszłych oświadczeń. Przyszłe aktualizację zostaną podane jutro.". Nieoficjalnie kierowca Alpine ma złamaną szczękę, a jutro zostanie przetransportowany to specjalistycznego szpitala w Brnie.
3. Alpine odpaliło silnik
Po raz pierwszy w tym roku Alpine uruchomiło silnik Renault. Francuzi w tym sezonie nie będą zaopatrywać żadnego zespołu w ich silniki.

Tagi: F1 Opublikowano: 21:46 11-02-2021 Autor: Kocpis