Podsumowanie wiadomości z F1 10.02.2021 - GP Portugalii ponownie zagości w kalendarzu?

Podsumowanie wiadomości z F1 10.02.2021 - GP Portugalii ponownie zagości w kalendarzu?


Wiadomości ze świata F1:
1. Akademia Alpine z nowym kierowcą
Dzisiaj o godzinie 13:00 czasu polskiego Francuski koncern poinformował o swoich juniorach na ten sezon. Posadę utrzymał: Guanyu Zhou (F2, UNI-Virtuosi), Christian Lundgaard (F2, ART), Oscar Piastri (F2, Prema) i Caio Collet (F3, MP Motorsport, a piątym nowym kierowcą został powracający Victor Martins, zwycięzca Formuły Renault Eurocup 2020, a w 2021 roku będzie partnerem zespołowym Caio Colleta. Alpine postanowiło zwolnić dwóch kierowców, pierwszy z nich to Max Fewtrell reprezentujący w poprzednim roku zespół Hitech w F3 oraz szesnastoletni Francuz Hadrien David, który ścigał się w Formule Renault Eurocup.
2.
Mia Sharman: "Jesteśmy otwarci na umieszczenie naszych kierowców w innych zespołach"
Mia Sharizman, dyrektor akademii Alpine powiedział, że jest szansa na umieszczenie swoich podopiecznych w innych zespołach: „Bez dostawcy silnika lub bez żadnych połączeń nadal może istnieć współpraca między innymi zespołami. Nie będę się tym zbytnio rozwodził. Ale to powiedziawszy, skupiamy się na tym, co mamy, skupiamy się na dwóch miejscach wyścigowych, które mamy, akademii, którą mamy i narzędziach, które mamy. Oczywiście priorytetem jest wejście (kierowców) do naszego zespołu. Uważamy jednak, że jest miejsce na współpracę z innymi zespołami, niezależnie od dostawcy silnika"
3.
Livinguard nowym sponsorem Alfy
Alfa Romeo poinformowała o podpisaniu współpracy z firmą Livinguard, zajmującą się higieną. Firma będzie pomagać Alfie Romeo w zakresie bezpieczeństwa i higieny osobistej. Maseczki można zakupić na stronie shopde.livinguard.com, cena jednej to 32 Euro (około 144 złotych). W opisie możemy przeczytać, że maska zabija 99,9% wirusów  SARS-CoV-2 i można je nosić przez 210 dni i do 8 godzin dziennie.
4. Idea We Race As One pozostaje z Formułą 1
Formuła 1 postanowiła nadal promować pomysł We Race As One, jednak już bez dziesięcio kolorowej flagi i z demonstracji przeciwko rasizmowi, natomiast F1 obrała teraz inne cele: Zmniejszenie ilości jednorazowych plastikowych butelek i sztućców oraz odpadów żywnościowych w boksie i na padoku, Organizowanie staży i praktyk zawodowych w Formule 1 dla niedostatecznie reprezentowanych grup, aby zapewnić dostęp do obiecującej kariery w sporcie, fundowanie stypendiów dla utalentowanych studentów inżynierii z różnych środowisk znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, którzy mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w F1 i zespołach podczas studiów, projekt
Growing F1 in Schools, współpraca z naszymi promotorami na całym świecie w celu ustanowienia i realizacji programów, które pozostawiają pozytywny i trwały wpływ na społeczność, wsparcie dla W Series oraz promowanie żeńskich kierowców, przejście w kierunku nowych metod transportu poprzez dostosowanie kontenerów do użytku w nowoczesnych samolotach i innych środkach transportu, kontynuacja rozwoju naszych możliwości zdalnych operacji, gdzie dotychczasowe działania pozwoliły już wyeliminować ok. 70 ton ładunku przewożonego na każdy wyścig oraz pójście w stronę silników hybrydowych zasilanych zrównoważonym paliwem.

5. Przecena na bilety
Od jutra przez 48 godzin będzie promocja -50% na bilety na GP Hiszpanii - poinformował tor Catalunya. Promocja jedynie będzie obejmować trzydniowe bilety na trybunę główną, koszt to 220 Euro (około 989 złotych).
Plotki:
1. F1 ponownie w Portugalii?
Portal Autosport.com informuje, że GP Portugalii na torze w Portimao uzupełni tegoroczny kalendarz. Weekend ma się odbyć w dniach 30 Kwietnia - 2 Maja, tydzień przed GP Hiszpanii. Formuła 1 ma poinformować o tym zespoły na jutrzejszym spotkaniu komisji F1.

Tagi: F1 Opublikowano: 23:42 10-02-2021 Autor: Kocpis