Podsumowanie wiadomości z F1 09.02.2021 - W Czwartek głosowanie nt. wyścigów sprinterkich

Podsumowanie wiadomości z F1 09.02.2021 - W Czwartek głosowanie nt. wyścigów sprinterkich


Wiadomości ze świata F1:
1. Przyszłość wyścigów sprinterskich zostanie podjęta w Czwartek
W Czwartek odbędzie się posiedzenie komisji F1, podczas której między innymi odbędzie się głosowanie na temat wprowadzenia wyścigów sprinterskich od tego sezonu. Zgodnie z propozycją na trzy wybrane weekendy kwalifikacje miałyby się odbyć w Piątek, które decydowałby o miejscu na starcie do Sobotniego wyścigu, natomiast rezultaty wyścigu sprinterskiego ustaliłyby pola startowe do głównego Niedzielnego wyścigu. Reporterzy dowiedzieli się również, iż format ten ma być przetestowany podczas GP Kanady na torze Gilles Villeneuve, GP Włoch na obiekcie Monza i GP Brazylii na torze Interlagos. Natomiast dziennikarze portalu the-race.com dowiedzieli się, iż planuje się aby pierwszych ośmiu kierowców w wyścigu w Sobotę zdobywało punkty, a dystans wyścigu będzie stanowić 1/3 dystansu Niedzielnego Grand Prix.
2. Garry Connelly: "Lewis chciał wyjaśnień, dlaczego został ukarany"
Sędzia wyścigowy Garry Connelly ujawnił reakcję Hamiltona na nałożenie na niego kary podczas zeszłorocznego GP Włoch na torze Monza: „Lewis wskoczył na swój skuter podczas przerwy w wyścigu (po wypadku Leclerca), zjechał w głąb pitlane, poszedł i złożył nam wizytę. A Lewis był niezwykle uprzejmy. I powiedział tylko: „Chłopaki, czy możecie mi powiedzieć, dlaczego zostałem ukarany?”. Odpowiedzieliśmy: „Tak, ponieważ wjechałeś do alei serwisowej, kiedy była zamknięta”. Powiedział: „Czy możesz mi pokazać?” „Pokazaliśmy mu powtórkę wideo. Pokazaliśmy mu powtórkę z jego kamery na bolidzie. A tuż przed nim była lampka ostrzegająca o zamkniętej alei serwisowej na pierwszym panelu, a potem znowu na drugim panelu." „A on powiedział:„ Och, ok. Akceptuję to, ale skąd taka surowa kara? ”. „I wyjaśniliśmy mu:„ Niestety Lewis, to jest obowiązkowa kara. I nie mamy innego wyboru, jak tylko nałożyć na ciebie tę karę ”."
3. Giorgio Armani sponsorem Ferrari
Marka odzieżowa Giorgio Armani poinformowała o podpisaniu kontraktu z Włoską stajnią z Maranello. Marka ta od 2019 roku sponsoruje kierowcę Ferrari, Charlesa Leclerca.

Tagi: F1 Opublikowano: 23:00 09-02-2021 Autor: Kocpis