Podsumowanie wiadomości z F1 08.02.2021 - Monaco F1 Racing Team nowym zespołem w F1?

Podsumowanie wiadomości z F1 08.02.2021 - Monaco F1 Racing Team nowym zespołem w F1?


Wiadomości z świata F1:
1. Se queda - Hamilton zostaje
W końcu Mercedes poinformował o podpisaniu jednorocznego kontraktu z Lewisem Hamiltonem. Brytyjczyk tak skomentował podpisanie kontraktu: „Jestem podekscytowany, że wkraczam w dziewiąty sezon z moimi kolegami z zespołu Mercedesa. Nasz zespół osiągnął razem niesamowite rzeczy i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju naszego sukcesu, jednocześnie dążąc do ciągłego doskonalenia, zarówno na torze, jak i poza nim.". Natomiast szef zespołu Toto Wolff obalił teze, jakobyż Hamilton posiadał w kontrakcie tzw. "klauzulę Verstappena" i zażądał udziałów w przychodach: „Jeśli chodzi o konkretne klauzule, które były w mediach, nie wiem, skąd się to wzięło, ponieważ nic z tego nie jest prawdą. Właściwie czytałem o tym, uznałem to za interesującą perspektywę, ale prawda jest taka, że ​​nie było ani jednej sekundy dyskusji na temat jakiejkolwiek klauzuli dotyczącej kierowcy. Nigdy o to nie prosił przez ostatnie osiem lat i jest to decyzja zespołu. Druga klauzula dotycząca podziału przychodów lub udziału w przychodach… ta plotka również była bezpodstawna, więc nic z tego nie było przedmiotem naszych dyskusji”.
2. Jedynasty zespół w stawce?
Biznesmen Salvatore Gandolfo jest zainteresowany wejściem do Formuły 1 z zespołem "
Monaco F1 Racing Team". Włoch na poniedziałkowej konferencji oświadczył:
„Uważamy, że ostatnie oświadczenia nowego dyrektora generalnego F1 Stefano Domenicali, które sugerują, że [200 mln] wpisowego dla nowych zespołów może zostać zniesione (w pewnych okolicznościach), stanowi krok naprzód we właściwym kierunku. Doceniamy otwartość zarówno Stefano, jak i FIA i jesteśmy gotowi do podjęcia niezbędnych kroków w celu sfinalizowania naszego wniosku. ”. W projekt zaangażowany jest Daniele Audetto, były dyrektor zarządzający Super Aguri. Salvatore Gandolfo jest założycielem firmy Monaco Increase Management, która to jest reprezentowana przez Pascala Wehrleina oraz Alexa Palou i to oni są faworytami do objęcia posady etatowych kierowców.
3. F1 notuje spadek oglądalności
F1 ujawniła dzisiaj oglądalność wyścigów w tym sezonie, która średnio była na poziomie 87,4 mln widzów przed telewizorami, to o 4,5% mniej niż w ubiegłym roku, ale Formuła 1 tłumaczy spadek oglądalności tym, że wyścigi odbywały się głównie w Europie i na Półwyspie Arabskim. Największą frekwencją może poszczycić się GP Węgier z średnią 103,7 mln widzów. Pomimo mniejszej oglądalności F1 zyskała widzów na ważnych rynkach: w Rosji aż o +71%, w Chinach 43%, w Holandii +28%, w Wielkiej Brytanii +10, w Niemczech +5% i w USA +1%.
4.
Splunk zostaje z McLarenem
McLaren Racing i Splunk Inc., dostawca usługi platformy Data-to-Everything , ogłosili wieloletnie przedłużenie partnerstwa, które zobaczy Splunk nadal jako oficjalny partner technologiczny zespołu McLaren F1 i McLaren Group.
5. Williams uruchomi sklep 12 Lutego
Williams za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o otwarciu sklepu z ubraniami w ten Piątek. Od tego sezonu sponsorem Williamsa w zakresie odzieży jest firma Umbro.
6. Belstaff sponsorem Mercedesa
Firma Belstaff została sponsorem Mercedesa jako partner odzieżowy. Marka ta jest mocno powiązna z grupą Ineos, która w tym roku przejęła 1/3 udziałów Niemieckiego zespołu.
7. Grosjean: Dwukrotnie byłem na podium ze złamaną ręką
„Nie powinienem tego mówić, ale dwukrotnie byłem na podium w Formule 1 ze złamaną prawą ręką. Ból ustępuje, gdy idziesz się ścigać. Ścigałem się z uszkodzonymi częściami ciała, byłem na podium, myślę, że było w porządku ”.

Tagi: F1 Opublikowano: 23:24 08-02-2021 Autor: Kocpis