Podsumowanie wiadomości z F1 02.03.2021 - Wino musujące zamiast szampana

Podsumowanie wiadomości z F1 02.03.2021 - Wino musujące zamiast szampana


Wiadomości ze świata F1:
1. Mercedes ujawnił bolid
     Zespół Mercedes pokazał dzisiaj konstrukcję W12. Pod względem malowania czarny nadal jest dominującym kolorem na bolidzie, największą zmianą jest pojawienie się srebnego koloru na pokrywie silnika z powtarzającymi się napisami "AMD". Co do technicznych rzeczy, to James Allison nie ujawnił na co zespół przeznaczył dwa tokeny.
2. Wolff: "Zespół pała energią"
     Szef teamu Mercedesa, Toto Wolff udzielił wywiadu podczas dzisiejszej prezentacji: "Z każdym rokiem koncentrujemy się na nowo i wyznaczamy sobie właściwe cele. To może wydawać się proste, ale jest bardzo trudne i prawdopodobnie dlatego nie ma innych zespołów sportowych z siedmioma tytułami wywalczonymi z rzędu. Wiele rzeczy musi mieć miejsce i to normalne, że można się przyzwyczaić do sukcesów i nie walczyć już o nie tak bardzo. W tym zespole jest jednak inaczej. Widzę ten sam ogień, głód sukcesów i pasję, które dostrzegłem, gdy pierwszy raz wszedłem przez drzwi wejściowe w 2013 roku. Każdy sezon niesie ze sobą nowe wyzwania i nowe cele do osiągnięcia. W 2021 roku doszło do zmian w przepisach, które mogą mieć wpływ na naszą konkurencyjność, a ponadto wprowadzono limity budżetowe oraz w pracach nad nowymi samochodami na sezon 2022. Te wyzwania nas ekscytują."
3. Allison: "Wydaliśmy dwa tokeny"
     Dyrektor techniczny Mercedesa, James Allison również udzielił wywiadu w trakcie prezentowania W12: "Jeśli chcesz spowolnić samochód, a to właśnie mają na celu te zmiany regulaminowe, zmodyfikowanie podłogi to zdecydowanie najtańszy i najprostszy na to sposób. Podłoga to tak ważny element aerodynamiczny, że nawet niewielkie zmiany w geometrii mogą przynieść znaczący spadek osiągów. Gdy tylko przepisy zostały zatwierdzone, naszym zadaniem było rozgryźć, jak możemy odzyskać poniesione straty. Są pewne części samochodu, które można wymienić bez wydawania żetonów, na przykład jednostka napędowa, układy chłodzenia, zawieszenie i oczywiście wszystkie powiSerzchnie aerodynamiczne. Wydaliśmy nasze żetony, ale jeszcze nie ujawnimy, w jaki sposób je wykorzystaliśmy. Z czasem okaże się to jasne. Po rozpoczęciu wyścigów prawie wszystko, co znajduje się pod skórą samochodu, musi zostać zamrożone na cały rok. Za specjalnym zezwoleniem FIA możesz wprowadzać zmiany w celu zwiększenia niezawodności lub oszczędności kosztów, ale jeśli część Twojego samochodu nie sprawuje się dobrze, utkniesz z tym przez cały sezon. W 2021 roku samochody mogą być o 6 kg cięższe, a my mamy dodatkowe kilka kilogramów do wydania w wyniku zakazu systemu DAS."
4. Hamilton: "Chciałem kontrakt na jeden rok"
     Siedmiokrotny mistrz świata, Sir Lewis Hamilton ujawnił, że chciał kontrakt tylko na ten sezon: „Myślę, że żyjemy w dość nietypowym okresie w życiu i chciałem i chciałem kontrakt tylko na rok, a potem możemy porozmawiać o tym, czy będziemy przedłużać co roku kontrakt o kolejny rok, jeśli zajdzie taka potrzeba."
5. Alpine odsłoniło konstrukcję

     Zespół Alpine pokazał bolid
A521 na ten sezon. W malowaniu dominującym kolorem jest niebieski, przednie i tylne skrzydło jest koloru czarnego a z tyłu bolidu znajduje się biało-czerwona litera "A". Pod względem technicznym zespół przeznaczył dwa tokeny na rozwój tylnej części samochodu.
6. Wino zamiast szampana
     Firma Ferrari Trento została sponsorem F1, tym samym na podium zamiast szampanem kierowcy będą się polewać winem musującym. Umowa została podpisana na trzy lata (2021-2023). Włoski koncern powraca do F1, w 1981 roku jednorazowo pojawili się jako dostawcy trunku na podium podczas GP Włoch na torze Monza, wyścig wygrał Alain Prost.
7. Kvyat prawie powraca do F1
     Danill Kvyat został oficjalnie kierowcą testowym zespołu Alpine. Rosjanin w poprzednim sezonie reprezentował barwy AlphaTauri, jego najwyższym miejscem była 4 lokata po GP Emilii-Romanii na torze Imola.
8. Niecodzienna prezentacja Williamsa
     W piątek o godzinie 15:00 odbędzie się prezentacja najnowszej konstrukcji FW43B, która nie będzie typowa, ponieważ dzięki rozszerzonej rzeczywistości będziemy mogli zobaczyć najnowszą konstrukcję za pomocą telefonów. Aplikacja będzie dostępna na platformach Apple oraz Android, obecnie jedynie jest ona dostępna w sklepie Apple pod nazwą "
Williams Racing AR Launch 202‪1‬".

Tagi: F1 Opublikowano: 21:30 02-03-2021 Autor: Kocpis