Podsumowanie wiadomości z F1 01.03.2021 - Haas szybko porzuci rozwój bolidu

Podsumowanie wiadomości z F1 01.03.2021 - Haas szybko porzuci rozwój bolidu


Wiadomości ze świata F1:
1. Haas odpuszcza ten sezon
     Szef zespołu Haas, Gunther Steiner potwierdził, iż zespół akceptuje ryzyko z szybkim anulowaniem rozwoju bolidu na ten sezon: "Jest pewne ryzyko, ale musimy z nim żyć. Musimy spojrzeć na szerszy obraz w średniej lub dłuższej perspektywie, ale nie w krótkiej. Trudno jest nadrabiać starty mając ograniczone możliwości zmian w obrębie aerodynamiki, a także limity budżetowe. To dlatego skupiamy się na tym co dopiero przed nami. Wiemy, że to będzie wymagający sezon. Mamy tego świadomość. Jesteśmy na to przygotowani i zrobimy wszystko co w naszej mocy, by w średnioterminowej perspektywie poświęcić najbliższe cele na rzecz zysków długoterminowych. W tej chwili tak prezentuje się nasz plan."
Austriak również liczy na rozwój kierowców amerykańskiej ekipy: "Chcemy kontrolować straty i wykonywać możliwie jak najlepszą pracę. Dla mnie sukcesem będzie posiadanie pod koniec roku dwóch kierowców przygotowanych na to co czeka ich w przyszłości. W 2022 roku nie możemy już borykać się z jakimikolwiek problemami i tłumaczyć się tym, że mamy nowicjuszy i wciąż przechodzą przez proces nauki. Mają cały sezon na rozwój i przed nimi jest dobra szansa, ponieważ presja będzie mniejsza niż wtedy, gdyby dysponowali konkurencyjnym samochodem. Nasze ambicje są realistyczne. Po prostu chcemy wykonać jak najlepszą pracę. Mamy nadzieję, że kilkakrotnie pojawi się przed nami szansa na punkty. Będzie jednak trudno, a my jesteśmy na to przygotowani."
2. Ferrari popiera nową ideę
     Szef Ferrari, Mattia Binotto powiedział, że zespół popiera wprowadzenie wyścigów sprinterskich od tego roku: "Wierzymy, że zmiana na bardziej spektakularne i ostatecznie nieprzewidywalne wyścigi będzie świetna. Jesteśmy proaktywni w dyskusjach. Popieramy zmianę, jeśli ta zmiana w jakiś sposób osiągnie cel, o którym właśnie wspomniałem. Dyskusje trwają. Dyskusje przynajmniej w tej chwili wydają się obiecujące, jeśli chodzi o wynik. „Ale nadal uważam, że musimy przyjrzeć się wszystkim szczegółom. Szczegóły będą miały znaczenie w tym względzie. Dlatego myślę, że praca zespołowa naprawdę musi być kontynuowana i miejmy nadzieję, że znajdziemy dobre rozwiązanie."
3. Pirelli podało harmonogram
     Dostawca opon do Formuły 1, firma Pirelli zaprezentowała tegoroczny kalendarz testów osiemnastocalowych opon na przyszły rok. W testach weźmie udział dziewięć zespołów, zabranie jedynie Williamsa. Najwięcej dni testowych będzie miało Ferrari i Alpine. Co ciekawe francuska ekipa będzie odbywała dwa dni testowe na obiekcie Magny-Cours, który pożegnał się z F1 po 2008 roku.