Jérôme Stoll odchodzi z Renault

Jérôme Stoll odchodzi z Renault


Jérôme Stoll odejdzie z funkcji prezesa Renault Sport Racing z końcem tego roku.
66-latek objął funkcję prezesa Renault Sport Racing w 2016 roku. Za jego rządów Francuski koncern z Enstone wystartował w 100 wyścigach, zdobywając 3 miejsca na podium i kończąc ten sezon na 5 miejscu w klasyfikacji konstruktorów.
Jérôme Stoll:"Te pięć lat jako prezes Renault Sport Racing było bardzo intensywne. Podjęcie wyzwania odbudowy zespoły Formuły 1 jest trudne, wymaga czasu, zaangażowania i niezawodnej determinacji" - orzekł Stoll. "Pierwszy krok został zrobiony z zespołem i z kierowcami, których teraz możemy zobaczyć na podium"
Fracuz skomentował również przyszłość Renault: " Otwieramy nowy rozdział z Alpine i jestem pewien, że najlepsze jeszcze przed nami. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogłem być częścią tej wspaniałej przygody z takim świetnymi osobami""
W tej sprawie wypowiedział się prezes Renault, Luca de Meo:„Związek Jérôme'a z firmą i jego przekonanie, że sporty motorowe są częścią DNA marki, przyczyniły się do powrotu Renault do Formuły 1 jako kompletnego zespołu. Jego doświadczenie i wiedza zdobyte podczas kariery w Renault były kluczowymi zasobami strukturyzacji i rozwoju naszego zespołu F1. Dziękuję Jérôme za całą pracę wykonaną w ciągu ostatnich pięciu lat. ”
Stajnia nie ujawniła osoby, która zastąpi Stolla na stanowisku prezesa Renault Sport Racing.

Tagi: F1, Renault, Alpine Opublikowano: 12:48 15-12-2020 Autor: Kocpis