Bottas: Nie zamierzam grać w gierki umysłowe z Hamiltonem

Bottas: Nie zamierzam grać w gierki umysłowe z Hamiltonem


Valtteri Bottas w wywiadzie dla motorsport.com powiedział, że nie zamierza grać w gry umysłowe z Hamiltonem.
Bottas dołączył do Mercedesa w 2017 zastępując Nico Rosberga, w barwach niemieckiej stajni wygrał 9 wyścigów i stawał 46 razy na podium, jednak nie udało mu się ani razu pokonać partnera z zespołu - Lewisa Hamiltona. Bottas od 3 lat zapowiada walkę z Hamiltonem o mistrzowski tytuł, jednak zawsze mu się to nie udaje i wiele osób sugerowało mu, aby bardziej naśladował Nico Rosberga, któremu udało się pokonać Brytyjczyka w 2016 roku.
Fin skomentował to, dlaczego nie chcę stylizować się Rosbergiem: „Myślę, że naszą siłą w zespole jest zdecydowanie to, że możemy pracować jako zespół. Na pewno możemy ścigać się między sobą, ale możemy też to pozostawić między sobą. I wiemy, że jeśli będziemy mogli współpracować, to ostatecznie odniesiemy korzyści dla zespołu. Więc nie będzie żadnego ukrywania ustawień, danych ani czegokolwiek." - powiedział Bottas "A duch zespołowy w sportach zespołowych jest niedoceniany. Myślę, że to naprawdę ważne, aby utrzymać motywację i nie mieć konfliktów. Oczywiście po drodze wiele osób sugerowało, żebym zmienił się w Nico Rosberga. Ale ja nie jestem Nico Rosbergiem. O wiele bardziej wolę rozmawiać na torze i podczas wyścigów. Udało mi się również poznać Lewisa i wiem, że próba zabawy z jego umysłem nie przyniesie korzyści. Jestem pewien, że byłoby to dla niego irytujące i marnowałoby moją energię. I myślę, że on będzie jeszcze bardziej wkurzony i jechałby szybciej. Więc myślę, że sposób, w jaki to robię, to sposób, w jaki chcę wygrać. To jest mój cel."
Bottas skomentował również to, jak będzie wyglądała jego przyszłość: "Wiesz, chciałbym coś zbadać - powiedział Bottas. „Czuję, że może czas spróbować czegoś innego. Oczywiście zawsze patrzę w przyszłość i będą okazje. Ale w tym sporcie nie będzie miliona okazji. Wiem, że nie będę miał 15 sezonów z Lewisem, aby spróbować go pokonać. Wiem, że naprawdę muszę spróbować i zrobić to w przyszłym roku [2021]”.

Tagi: f1, hamlton, bottas Opublikowano: 12:22 16-01-2021 Autor: Kocpis